PTV Vissim: часті запитання

13. Моделювання руху транспортних засобів

13.1. Призначення окремого графіка максимального прискорення

Питання
Для чого потрібен окремий графік максимального прискорення, якщо вже є діапазон для потрібного прискорення?

Відповідь
Криві максимального прискорення/сповільнення визначають фізичні межі типу транспортного засобу. Криві бажаного прискорення/сповільнення моделюють типову поведінку водія.

13.2. Використання розподілу транспортних засобів, що в’їжджають в мережу

Питання
Який тип розподілу використовується для транспортних засобів, що в’їжджають в мережу?

Відповідь
Пуассонівський розподіл використовується для часу в’їзду транспортних засобів на мережу. Користувач може вибрати, чи буде цей час прибуття визначатися повністю перед початком моделювання (щоб отримати точну кількість транспортних засобів).

13.3. Бажане прискорення

Питання
Чи не могли б ви пояснити, коли і як застосовується бажане прискорення?

Відповідь
Бажане прискорення - це прискорення, з яким транспортний засіб досягає бажаної швидкості у вільному потоці (тобто без впливу будь-яких інших факторів).

13.4. Конфліктні зони: пріоритет не враховується

Питання
Деякі конфліктні зони, схоже, працюють з іншим пріоритетом, ніж зазначено в коді. Здається, що пріоритет мають транспортні засоби, які поступаються дорогою. Чому так відбувається і як цього уникнути?

Відповідь
Для того, щоб транспортний засіб відреагував на конфліктну зону, він повинен бачити кінець конфліктної зони.

Обхідні шляхи:

  • Підвищити значення атрибуту “Observed vehicles in front”: Базові дані > Поведінка водія.
    Для довгих зон конфлікту може статися так, що визначена кількість “транспортних засобів, що спостерігаються попереду” буде замалою, щоб врахувати всі транспортні засоби (зона конфлікту внутрішньо також враховується як транспортний засіб).
  • Підвищити значення атрибуту “Look ahead distance (minimum)”: Базові дані > Поведінка водія.
    Це гарантує, що транспортні засоби бачать кінець зони конфлікту, незалежно від кількості “спостережуваних транспортних засобів попереду”. Ми рекомендуємо застосовувати цю поведінку водіння лише на тих відрізках/з’єднаннях, де це необхідно для того, щоб швидкість симуляції була якомога вищою.
  • Використовуйте об’єкт мережі “Priority Rules”.
    Конфліктні зони іноді ігноруються транспортними засобами, наприклад, через те, що інші транспортні засоби продовжують чекати через іншу конфліктну зону. За допомогою Правил пріоритету ви можете моделювати перехрестя так, щоб вони були вільними.
    (Див: Посібник 6.13.2.3 Для моделювання поведінки на перехресті краще використовувати конфліктні зони, ніж правила пріоритету).

13.5. Як я можу автоматично запускати одну і ту ж симуляцію кілька разів?

Питання
Як я можу автоматично запускати одну і ту ж симуляцію кілька разів, наприклад, у виставковому залі?

Відповідь
Ви можете використати параметр командного рядка наступним чином:
vissim.exe [filename.inp] -s10
Це запустить симуляцію [filename.inp] 10 разів від початку до кінця.

13.6. Моделювання руху транспортних засобів: Вантажні автомобілі не змінюють смугу руху

Питання
У мене виникла ситуація, коли вантажівки зникають з мережі після 60 секунд очікування зміни смуги руху для повороту ліворуч. Інші транспортні засоби пропускають їх, але вони не змінюють смугу руху. Чому так відбувається?

Відповідь
Перевірте, чи смуга, на яку хоче перелаштуватися вантажівка, закрита для вантажівок (кнопка “Lane Closure…” у вікні відрізок/з’єднувач), або чи перелаштування на цю смугу заборонено для вантажівок (кнопка “No lane change…” у вікні відрізок/з’єднувач).

13.7. Змоделюйте рух заднім ходом/місце для паркування/парковка заднім ходом

Питання
Чи може PTV Vissim моделювати рух заднім ходом, наприклад, для парковок?

Відповідь
Так, починаючи з PTV Vissim 10, транспортні засоби можуть виїжджати заднім ходом з парковок. Крім того, паркування заднім ходом можливе, починаючи з PTV Vissim 2022. Будь ласка, дивіться приклади в розділі “…\Examples Training\Parking” та довідку PTV Vissim для отримання додаткової інформації.

13.8. Що зменшує швидкість моєї симуляції?

Питання
Моя симуляція працює повільно, хоча в мережі менше 200 автомобілів. Іноді здається, що швидкість симуляції сильно змінюється протягом однієї симуляції. Що може бути причиною?

Відповідь
Перевірте наступне:

  • Видаліть всі розподіли швидкості, які не використовуються в симуляції (особливо ті, що мають вищу швидкість).
  • Перевірте параметри правил пріоритету. Уникайте довгих розривів або випереджень у поєднанні з кількома шляхами зворотного огляду.
  • Множинних шляхів огляду також можна уникнути, зменшивши параметр поведінки водія “Відстань озирання” для всіх відрізків/з’єднань, де це можливо (наприклад, на парковках, де кожне місце моделюється на окремому відрізку - наприклад, для діагональної або перпендикулярної парковки).
  • На кільцевих розв’язках зменшити кількість коротких з’єднувачів (які використовуються для цілей маршрутизації).