Роздільні смуги та переходи

Вітаю!
В хоті виконання курсової роботи в мене виникли деякі питання, наступного змісту:

  1. У яких випадках, чи які мають бути умови для того, щоб зменшити центральну розділювальну смугу (ДБН В.2.3-5:2018 п5.1.14) до значення ширини менше 1,7 м, чи 0 м. Так як ми на практиці бачимо такий кейс на багатьох міських магістралях.
  2. Які є умови влаштування пішохідного переходу на регульованому пішохідному переході (де є світлофор для пішоходів, а також знаки дорожнього руху для водіїв) в межах СКП. Буду вдячна за посилання на ДБН, бо сама не знайшла)
    Дякую!

Колего, вітаю! Залюбки відповідаю!

  1. На скільки я бачу, ДБН В.2.3-5:2018 не передбачає центральної розділювальної смуги менше ніж 1,7 метрів, для “обмежених” умов: п-т 5.1.14 вищезгаданого ДБН. Але при цьому сам ДБН допускає, що центральна розділювальна смуга може бути відсутня: наприклад, 3-ій абзац п-та 6.2.6 того ж ДБН. На мою думку, обґрунтування ширини центральної розділювальної смуги 1,7 м, менше 1,7 м, чи 0 м має бути побудоване на доведенні факту наявності обмежених умов та умов реконструкції, після забезпечення важливіших функціональних елементів поперечного профілю: тротуар, велосипедна інфраструктура, інфраструктура для громадського транспорту, проїзна частина для автомобілів, розділювальних смуг (згідно Таблиці 5.5 ДБН В.2.3-5:2018). Якщо після забезпечення прийнятних розмірів важливіших функціональних елементів поперечного профілю на центральну розділювальну смугу не залишається місця без збільшення ширини червоних ліній, то відповідно варто пропонувати центральну розділювальну смугу не влаштовувати. Якщо це неприйнятно для замовника робіт, логічним, згідно європейських пріоритетів міської мобільності, буде рішення по влаштуванню центральної розділювальної смуги за рахунок зменшення ширини проїзної частини.

Дякую! Вичерпна відповідь
А відповідь на друге питання я знайшла, просто вимога до курсового проекту, така як встановлення підземних переходів в межах проєктування СКП змусила мене думати, що дійсно треба (і це десь нормується) встанослювати такого типу переходи. Я не бачу в них ніякого сенсу, по крайній мірі в умовах мого вузла.

  1. У ДБН В.2.3-5:2001 був такий пункт:

3.20 Пішохідні переходи в різних рівнях з проїзною частиною вулиці або дороги (підземні пішохідні тунелі, надземні пішохідні містки, переходи, суміщені з транспортними вузлами в різних рівнях) слід влаштовувати: на загальноміських магістралях безперервного руху; на вулицях і дорогах з регульованим рухом при потоці пішоходів через проїзну частину більше 3000 чол/год та її ширині 15 м і більше; на перехрестях вулиць і доріг з нерегульованим правоповоротним рухом інтенсивністю більше 300 авт/год; на площах і перехрестях з саморегульованим рухом транспортних засобів по кільцю, якщо розміри конфліктних потоків транспорту та пішоходів вимагають введення світлофорного регулювання; на перетинах з лініями швидкісного трамвая, а також з магістральними залізничними лініями на перегонах у межах станцій та в разі заборони влаштування переїздів в одному рівні для транспортних засобів.

У ДБН В.2.3-5:2018 він відсутній. Тому я не бачу нормативних аргументів для обґрунтування позавуличного пішохідного переходу, зокрема на кільці зі світлофором. Можливо, це може бути пропозицією аудитору з безпеки дорожнього руху.

Умова для створення регульованого пішохідного переходу - це наявність пішоходів та/або точок тяжіння, розділених проїзною частиною. Наприклад, зупинка громадського транспорту і адміністративна будівля.

1 Вподобання