Питання розробки поперечних профілів

Я отримав наступне питання:

Добрий вечір ! Підкажіть будь ласка, поперечний профіль пр. Григоренко я взяв на підʼїзді до естакади спираючись на Гугл Мапс супутниковий знімок , можна залишити так чи дасте якусь пораду ? По Бажана така ж ситуація


Відповідаю: перш за все, у проєкті ми робимо типовий поперечний профіль магістралі, а не якесь його специфічне місце. Раджу розширити області аналізу у подивитися на інші місця цих магістралей, щоб спробувати визначити саме її типовий поперечний профіль. На вашому типовому профілі 4-2 наявність бокової дороги зліва означатиме, що вона має бути протягом ВСІЄЇ довжини магістралі просп. Бажана.

Друге і найголовніше: ширини і порядок елементів на ваших поперечних профілях не відповідають вимогам чинного ДБН. Раджу ретельно проаналізувати і внести зміни у профілі в якості проєктних пропозицій. Тільки з міркувань економії і реалістичності, пропоную не чіпати бортовий камінь: тобто не змінювати наявні ширини проїзної і тротуарної частин, але можна змінювати ширини і порядок елементів у їх складі.

Отримав наступне питання:

Добрий день, формула ширини житлової вулиці виглядатиме так, чи потрібно додати ширину запобіжної (укріпленої) смуги між крайньою смугою руху і бортовим каменем (0,5м)?
зображення

Відповідаю: логічним буде пошукати відповідь у ДБН “Вулиці і дороги”. Думаю, Ви праві: на житловій вулиці може бути або 1, або 2 смуги руху (в одну сторону), що треба визначити розрахунком. При цьому мінімальний тротуар 1,5 м, а також є необхідність влаштування велоінфраструктури. Вимоги щодо наявності центральної розділювальної смуги я не бучу у ДБНі. Щодо укріпленої смуги, написано наступне:

На вулицях та дорогах місцевого значення, за наявності велосипедної доріжки, рекомендується влаштування укріпленої смуги шириною 0,5 м з конструктивним відокремленням за потреби.
В умовах реконструкції та капітального ремонту допускається зменшувати ширину укріпленої смуги, але не менше ніж до двох висот бордюру.

Тому відповідь - так: влаштування укріпленої смуги на житловій вулиці потрібне. Її ширина має бути від 0,3-0,5 м.

Отримав наступне питання:

У мене реальний вузол в якості завдання на курсовий і у мене немає інтенсивностей пішоходів, надішліть мені цю матрицю/таблицю

Відповідаю: у мене для Вас немає такої матриці. Пропоную залишити ту ширину тротуару, яка є до реконструкції, при умові що це відповідає вимогам ДБН щодо мінімальної ширини тротуару. І іншому разі треба збільшити ширину тротуару, щоб він відповідав вимогам ДБН щодо мінімальної ширини. Стосовно розрахунку у пояснювальній записці, треба здійснити його щодо не ширини тротуару, оскільки вона відома, а пропускної здатності цього тротуару.