Наукові обгрунтування, дослідження та експерименти

Вітаю,
пропоную додати обговорення чи тему суто з дослідженнями та науковими обгрунтуваннями різних транспортних ідей. Це допогло б швидко знаходити потрібні підтвердження чи спростування своїх теорій чи обгрунтовувати пропозиції в дискусії. Для прикладу більшість людей вважає що якщо біля магазину не буде парковки то бізнес “не піде” проте це м’яко говорячи не так і є дослідження які підтверджують, що велосипедна парковка більш сприяє бізнесу ніж автомобільна (в мене наприклад є такі дослідження тож можу поділитись). А от чого особисто я не можу знайти так це досліджень щодо ефективності світлофорного регулювання і складно дискутувати коли тобі говорять щось типу “кільцева розв’язка має найбільшу пропускну здатність” і теоретично я можу пояснити чому це не так, але без цифр це не так переконливо.

Вітаю! Дякую за підняття цікавої теми! Щодо розвінчування міфів про автомобілізацію і бізнес, нагадую також про цей матеріал http://h2020-flow.eu/fileadmin/user_upload/Deliverables/15_quick_facts_eng_FINAL.pdf або тут з ненайкращим перекладом російською 15 быстрых фактов для городов – Дмитрий Беспалов | Блог

Щодо кілець, то вони мають меншу пропускну здатність ніж регульовані перетини. Умовно, ~2000 автомобілів на годину на кільці та ~4000 на світлофорі, без врахування координації. Пропускну здатність на світлофорному перетині можна або порахувати по цій старенький медодиці: https://bespalovdotme.files.wordpress.com/2022/03/d09cd0b5d182d0bed0b4d0b8d187d0bdd196-d0b2d0bad0b0d0b7d196d0b2d0bad0b8_d09cd196d181d18cd0bad196-d0b4d0bed180d0bed0b6d0bdd18cd0be-d182d180d0b0d0bdd181d0bfd0bed180d182d0bdd196-d181d0bfd0bed.pdf ст. 21, або змоделювати і розрахувати у PTV Vissim PTV Vissim. Сфери застосування програмного забезпечення. Приклади використання PTV Vissim в Україні Курс щодо останнього тут Курс: Дисципліна спеціальної підготовки кафедри Міського будівництва КНУБА – Дмитрий Беспалов | Блог А тут більше про кільце vs саморегульований кільцевий перетин Курс: Міські дорожньо-транспортні споруди, курсовий проєкт “Саморегульований кільцевий перетин” – Дмитрий Беспалов | Блог

Якщо Вам цікаво, рекомендую встановити собі студентський Vissim та зробити експеримент кільце проти світлофорного перетину.

дякую за відповідь, але пробував змоделювати у Vissim (звісно це був сферичний кінь у вакуумі з ідеальними умовами для кільця: повністю однорідні (ідентичні) інтенсивності на підходах, висока частка 40% лівоповоротніх) і получилось (перша цифра світлофор) затримки: 90/19, зупинки1,7/1,7, швидкість 9,2/17,9 тож можливо (скоріш за все) в реальних умовах так не буде але з в цьому варіанті поки так

Затримка - так, на кільці може і навіть має бути меншою, але і пропускна здатність також. Ось такий парадокс )

Проте також може бути, що Ви поставили не всі конфліктні зони на саморегульованому кільцевому перетині. Якщо покладете всі файли моделей в одну папку, заархівуєте та дасте тут посилання на неї - тоді ми точно зможемо це перевірити.