Дорожня розмітка 1.16 (острівці безпеки); 1.13 та 1.20 в PTV Vissim

Доброго дня,

Під час викон конкурсної роботи виникли питання.
Підкажіть, будь ласка, або зорієнтуйте на можливі навчальні матеріали, якщо це можливо, яким чином на транспортній моделі виконаній у програмному середовищі PTV Vissim можна нанести дорожню розмітку 1.16 (острівці безпеки); 1.13 та 1.20 (надати пріоритет в русі)?

Дякую.

Добрий день, Іване!

Для нанесення дорожньої розмітки існує дві техніки створення - за допомогою відрізків, або за допомогою перешкод. Для відтворення наведених Вами типів розмітки потрібно:

  • В першу чергу створити новий тип відображення білого кольору “Смуга”, щоб застосувати його до нашої розмітки. А для розмітки 1.16, ще треба додатково створити тип відображення “Розмітка 1.16”, до якого додати текстуру, що знаходиться за таким шляхом: PTV Vissim 20…\Exe\3DModels\Textures\Lane Marking, вона відповідає за похилу штрихову смугу.

  • Далі для створення дорожньої розмітки 1.16, нам треба використовуючи об’єкт мережі “Перешкода”, окреслити ділянку для “заливки” штриховою смугою, після цього у віконці змінюємо тип відображення на “Розмітка 1.16”

    Після цього, за допомогою відрізку, обводимо нашу ділянку для острівця безпеки, далі зменшуємо ширину відрізку до потрібної нам і змінюємо тип відображення на “Смуга”, який попередньо створили.


    Має вийти щось типу такого:

  • Для створення дорожньої розмітки 1.13 та 1.20 ми будемо використовувати об’єкт мережі “Перешкода”, яким вручну зобразимо дані типи розмітки, та змінюємо їх тип відображення на “Смуга”, після створення першого трикутника для розмітки 1.13, можемо просто зкопіювати його і виставити копії у ряд.



    У просторовому режимі це має виглядати десь так:
    image

2 Вподобання

Доброго дня, Микола!

Дякую за роз’яснення і інформацію.
Але нажаль ні в Vissim 2023 ні в Vissim 2024 які я загрузив з офіційного сайту PTV Group у мене немає теки “Lane Marking” в "Exe\3DModels\Textures".
Підкажіть чи завантажуються вони окремо з інших ресурсів?

Дякую.

Доброго дня!

Папка “Lane Marking” має бути присутня у кореневій папці програми за замовчуванням, чи не могли б ви прислати скріншот вашої папки “Textures”? Можливо, у вас, текстури знаходяться за межами цієї папки.

Доброго дня,

Надаю скріншоти своїх папок.
Більше того, виконав пошук по назві папки і назвам файлів, що ви надали і вони не були знайдені в моїй версії PTV Vissim.


У мене просто старіша версія програми, а спробуйте тоді відкрити папку “Pavement Markings”, чи не має там чогось схожого на смуги?

Данну папку я зкопіював з версії 2024. В ній немає нічого схожого на 1,16.
Але я так розумію є заготовка під 1,20, хоча і застосувати її мені здається важко

Чи не могли б ви поділитися своїми файлами розмітки?

Так, звичайно, нижче прикріпив зображення у форматі .png білого кольору тому вони зливаються із фоном, завантажуйте їх через “ПКМ - Відкрити зображення у новій вкладці - Зберегти як…”

Marking 150-150-25
150


300
Marking 50-20-25
50

Дуже вам вдячний за пояснення і допомогу.