Вибір радіусу та кількості смуг руху на саморегульованому кільцевому перетині

Мені задали наступне питання:

У мене виникли труднощі з розрахунками кількості смуг на кільці. У мене виходить 5-6 смуг, для 4 треба десь R0= 50-60 м, але це багато… хоча наче площа для них є. Навколо мого перехрестя ліс і стоянки. Що ви могли б порадити? Дякую за приділений час!

Відповідаю.

Бачу як мінімум 3 можливі варіанти дій:

а) якщо дозволяють умови і не треба нічого зносити, щоб забезпечити R0 = 50-60 м (тільки треба визначити точно!), то для забезпечення саме саморегульованого руху потрібно зробити таке велике кільце.

б) можна зменшити R0 скажімо 30-40 м, але очевидно пропускна здатність тоді не забезпечуватиметься. Втім, на кільці можна встановити світлофор для збільшення пропускної здатності і вважати, що кільце буде саморегульваним 22 години на добу крім, умовно, 2 годин “пік”.

в) зробити турбо-кільце: https://www.google.com/search?q=turbo+roundabout&newwindow=1&client=safari&rls=en&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjD343yjJX-AhUmBxAIHXOSD6MQ_AUoAXoECAEQAw Воно може мати вищу пропускну здатність у порівняння із класичним саморегульованим кільцевим перетином, оскільки лінії переплетення тут частково або повністю винесені за межі перерізів кільця. Втім, довести що турбо кільце визначеної геометрії справляється з інтенсивністю можна, як на мене, лише за допомогою транспортного моделювання.

У курсовому проєкті МДТС у нас недостатньо додаткових даних для прийняття рішення а) чи б) чи в). Але я б радив прийняти “механічно” а) якщо дозволяють обмеження, а потім у бакалаврській роботі ми скорегуємо це рішення по варіанту б) чи в), чи знайдемо інший.

1 Вподобання